Tähistasime 17.06.2023 Nõva hariduselu 160. juubelit

Nõva hariduselul on täitunud 160 väärikat aastat. Tähistasime 160. juubeliaastat Nõva Koolis 17. juunil. Meil oli nii suur rõõm näha juubeliüritusele tulnud endisi Nõva Kooli õpetajaid, vilistlasi ja kõiki meie kooli sõpru ning toetajaid.

Juubeliüritusel said külalised tutvuda fotonäitusega ja soetada endale värskelt trükist ilmunud raamatu “Kooliharidus Nõval aastast 1863”. Õpilaste poolt oli avatud kohvik „Josephine kohvituba“, kust sai osta ülimaitsvaid suupisteid.

Päeva oodatud sündmus oli kahtlemata etendus „Kõlgumäelt Nõvale“, mille lavastajaks oli Andres Lepik. Etendus valmis Aino Aarniste näidendi “Josephine pärand" ainetel. Vahva on see, et etenduses olid osatäitjateks meie enda kooli 6. klassi lõpetanud õpilane Märten Indrek Karindi, lapsevanemad, vilistlased, kohalikud elanikud ja Nõva sõbrad.

Suur aitäh meie praegustele õpetajatele ja töötajatele, tänu kellele juubeliüritus teoks sai, aitäh teile Õnne Rüütel, Margarita Erit, Maire Lukka, Danguole Tamberg, Kristiina Veevo, Sirje Laas ja Lea Erit. Suur aitäh Nõva osavallavanem Aivi Heinleht, MTÜ NordEstNõva, MTÜ Nõva Koolikogukond, kohalikud ettevõtjad: Nõva Külalistemaja&Kohvik, Kalasaba OÜ, Saable Talu OÜ, Nõva Break OÜ, Madise Puhkemaja, Veskijõe Puhkemaja, Nõva Mõisa Kohvik. Suur aitäh kõigile meie kooli lastele ja lapsevanematele ning kogukonnale, kes olid toeks juubeli õnnestumisel.

Kohtumiseni juba järgmisel juubelil